פגישת ייעוץ עסקי

פגישת ייעוץ עסקי

כל בעל עסק
צריך מנטור אחד
שיאמין בו

מנו בן הרוש

אילו סוגי פגישות ייעוץ עסקי אפשר לקבל ממני?

פריצה אסטרטגית

פגישה ייעוץ עסקי שממוקדת בחיפוש הפריצה האסטרטרגית הבאה שלך בעסק. מה יוביל את העסק שלך לרמה הבאה שלו במכירות, ברווח ובתזרים בעו״ש

וורקשופ עבודה אישית

כשיודעים מהיכן יוצאים ולאן צריך להגיע צריכים לתכנן איך ליישם את זה בפועל. וורקשופ עבודה אישית נועד להוציא אותך עם תוכנית פעולה שעובדת

ערוץ רווח ל100k

אתה תמיד ערוץ רווח אחד לפני 100k בעסק שלך. בפגישת ייעוץ עסקי בנושא ערוצי רווח נאתר אותו ונבנה תוכנית פעולה שעובדת איך להשיג את היעד הזה בזמן שיא

מה זה פגישת ייעוץ עסקי ומה תוכל לצפות לקבל ממנה?

קשה להאמין שיש בעל עסק שלא יודע, או מבין מה זה פגישת ייעוץ עסקי. הנתונים גם מלמדים שבעלי עסקים משתשמים בשירותי פגישת ייעוץ עסקי לא מעט. זה לא תופעה נדירה.

אז אם כל כך ברור מה לא ברור בעצם?

מה שלא ברור להרבה בעלי בדרך כלל זה מתי כדאי לקחת ליווי עסקי מתמשך ומתי כדאי לבקש פגישת ייעוץ עסקי אחת. בשוק יש המון הצעות של אימון עסקי, ליווי, תוכניות ליווי, איבחונים ופגישות ייעוץ שונות. השמות וההצעות מבלבלים ולא תמיד ברור מה כל הצעה כוללת.

אז הדילמה השכיחה להרבה בעלי עסקים שמחפשים עזרה לעסק שלהם היא בין תהליך שיכול לקחת מספר מפגשים לבין ייעוץ נקודתי ומדוייק שיכול להתפרש על פגישה לייעוץ עסקי אחת שתארך לכל היותר כמה שעות.

נתחיל מהסוף. 

הכלל הטבעי והפשוט הוא שכל מה שניתן לעשות קצת וממוקד – אין שום סיבה או הצדקה בעולם להאריך אותו. אם כך ברור שאם יש לך דילמה עסקית ברורה או שאלה מאוד ממוקדת כדאי מאוד ללכת לפגישה קצרה, לקבל את התשובה וליישם אותה מיידית בעסק.

לאחר מאות שעות ייעוץ ללקוחות עסקיים בשנים האחרונות זיהיתי שיש שלושה מוקדים שפגישות קצרות וממוקדות איתי יכולות להועיל מאוד לבעל עסק. סביב המוקדים האלו פיתחתי שלושה סוגי פגישות קצרות שממוקדות בתועלות שניתן להשיג במשך פגישה אחת. בתחילת הפגישה אני עורך תיאום ציפיות באופן ברור עם הלקוח,  ובסוף הפגישה הלקוח יוצא עם תוצר  גמור איתו הוא יכול להמשיך הלאה.

פריצה אסטרטית

היא פגישה לייעוץ עסקי שמיועדת להבין מה הכיוון האסטרטגי שהכי כדאי לעסק ללכת בו. יש הרבה דרכים להגדיל ולפתח עסק. אפשר להגדיל מכירות, אפשר להתייעל בהוצאות, אפשר למנף על ידי כח אדם . כל כיוון אסטרטגי כזה יש לו תועלות ומחירים, סיכויים וסיכונים. בפגישה לייעוץ עסקי אחת בתהליך לייזר אפקטיבי שפיתחתי אפשר לזהות בדיוק לאן ללכת.

וורקשופ עבודה

הסוג השני של פגישות ייעוץ הוא וורקשופ עבודה. תחשב רגע על הדוגמה של הווייז. לדעת לשים בווייז לאן הולכים לא מספיק. צריך לדעת איך לתכנן את הנסיעה לשם. וזה מה שהווייז יודע לעשות באופן מתוחכם. בעולם העסקי עוד לא המציא כלי טכנולוגי עסקי כמו הווייז אז הדרך לעשות את זה היא בעזרת מנטור שכבר עשה את הדרך הזאת עם מאות בעלי עסקים. ומכיר את קיצורי הדרך, השבילים הנסתרים והמעברים התת קרקעיים איך להגיע לשם.

ערוץ רווח ל100k

אין בעל עסק שרחוק מידי מערוץ רווח שיכול להכניס לו 100k בחודש. לאחר ליווי של מעל 180 בעלי עסקים פעילים בתהליכי ליווי מתמשכים אני יודע שיותר מ82% מהעסקים שפגשתי בתחילת הדרך והתוותי להם את הכיוון האסטרטגי כבר אז הצליחו לממש ולהראות תוצאות בכיס. מה שהוביל אותי להציע לבעלי עסקים את את השירות הזה.

פגישה לייעוץ עסקי
פגישת ייעוץ עסקי

מי צריך פגישת ייעוץ עסקי?

אני לא יכול על בעל עסק שלא מתאים לו פגישת ייעוץ עסקי. כי פעילות עסקית מאופיינת בדינמיות תמידית. לפעמים זה לא דימני. פגישת ייעוץ עסקית היא המקום לעצור רגע לבחון את הפעילות. להוסיף עין חיצונית של מומחה שיכול בקלות לזהות חסמים, תקיעויות ומעצורים אבל בעיקר גם נכסים סמויים, הזדמנויות מפתיעות, שווקים מתעוררים ועוד.

אין סוף לזה. אין גבול לזה. פגישת ייעוץ היא חוויה שלי גילוי, יצירתיות ומעוף קדימה. אלו בדיוק התכונות שמאפיינות יזמים ובעלי עסקים שדחפה אותם  להקים את העסק שלהם להגדיל אותו. פגישת ייעוץ עסקית היא כאילו הדייט של ״בעל העסק״ עם עצמו ״היזם״. ויש בפגישה לייעוץ עסקי הזו משהו רומנטי, מסעיר ואפילו מעורר תשוקה..

אז נכון, פגישת ייעוץ עסקית מתאימה לכל בעל עסק אבל יש בעלי עסקים שמגיעים לצמתים ושאלות שפגישת ייעוץ עסקית הופכת לצורך חיוני עבורם.

בעלי עסק שמצויים בצומת אסטרטגית

בכל שלב בהתפתחות העסקית מופיעות דילמות עסקית. דילמה היא התלבטות בן שתי אופציות שכל אחת מהם נראית כמו תשובה אפשרית טובה לשאלה בסיסית. היא כמו להגיע לצומת T פניה ימינה תוביל למקום אחד הפניה שמאלה תוביל למקום אחר לגמרי. וברור שכשמצויים בצומת שהמחיר של לקיחת כיוון אחד היא וויתור על הכיוון השני. ובמקרה שלקחת את הפניה הלא נכונה בצומת החזרה לאחור קשה ועולה הרבה. 

העל עסק שמצוי בדילמה עסקית, אבל מדחיק אותה ולא פותר אותה, יכול מהר מאוד לגלות שהמחיר שהוא משלם גבוה והפעילות הרגילה מתחילה להיפגע ולסגת אחור. זה סימן שיש צורך דחוף לקחת פגישת ייעוץ מקצועית וטובה ולפתור במהירות את הקושי והדילמה. לבעל עסק כזה מתאימה פגישת פריצה אסטרטגית.

בעלי עסקים שיודעים מה הם רוצים, אבל לא יודעים איך לעשות את זה

לפעמים התשובה לדילמה מופיעה בפני בעל העסק. לפעמים הוא מקבל אותה בפגישת ייעוץ עסקית ויוצא לדרך, אבל אז הוא מגלה שהוא לא יודע איך ליישם אותה. תהליך פיתוח עסקי של בעל עסק חושף אותו הרבה פעמים למה שהוא לא יודע ולא פחות פעמים בעל העסק לא ידוע מה הוא לא יודע. ״תחום העיוורון״ שלו לא קטן. 

זה כמו לעלות על רכב להתחיל לנסוע בו פתאום? איך נוהגים ברכב הזה? זהו שלב בו יש צורך להכין תוכנית עבודה מפורטת ליישום הפתרון. לבעל עסק כזה מתאים וורקשופ עבודה אישית.

בעלי עסק שיודעים איך לעשות את זה, אבל לא יודעים איך הכי כדאי ליישם את זה

ולפעמים בעל העסק יודע מה הוא רוצה. יודע גם איך לבנות תוכנית יישום לבד ולעשות את זה. אבל הוא לא ידוע איך הכי כדאי לו לעשות את זה. הוא מגלה שגם בשלב היישום יש אופציות שונות אבל הוא לא יודע איך להעריך אותם נכון ולקבל החלטה במונחי עלות/תועלת. 

הרבה פעמים זה ממוקד בשאלה איך להוסיף ערוץ רווח שיוביל את העסק שלי ל100k. להם מתאימה פגישה מסוג ״ערוץ רווח ל100k.

 

פגישת ייעוץ עסקי
פגישה לייעוץ עסקי

השאר פרטים ונחזור אליך עם הצעה