מנטורינג עסקי

מנטורינג עסקי

כל בעל עסק
צריך מנטור עסקי אחד
שיאמין בו

איך אפשר לקבל מנטורינג עסקי?

סנדאות

אני מעביר סדנאות, כנסים והרצאות לפיתוח עסקי והעצמת בעלי עסקים

קורסים

יש לי קורסים פרונטליים ואון ליין בתחומי תוכן מגוונים לבעלי עסקים

ספרים

כתבתי ספרים, מדריכים, אי-בוקים ודוחות בכל תחומי הפיתוח העסקי

מה זה מנטורינג עסקי?

רוב היזמים מתחילים את צעדיהם הראשונים באותה דרך. הם מאוד טובים במשהו מסויים, הם יודעים לייצר תוצאות מצויינות באותו תחום והם משתוקקים להפוך את הידע והכישרון שלהם לעסק קבוע שהם יתפרנסו ממנו. המון פעמים זה מתחיל ככה. היזם עושה את הצעד הנועז ומקים עסק. הוא משוכנע שאין צורך בעזרה של אף אחד – גם לא עזרה של מנטור עסקי – אבל מהר מאוד היזם מגלה שהוא אולי מצויין במה שהוא עושה אבל זה לא מספיק.

כדי להקים, לנהל, להריץ ולפתח עסק צריך להכיר עולם תוכן חדש ולא מוכר. תחום תוכן גדול שמעורבים בו צדדים ״רכים״ של התפתחות אישית ומנטאלית וגם צדדי תוכן ״קשיחים״ מקצועיים. חוסר הידע מוביל לתחושת חוסר אונים מול בעיות ביום יום מה שמעורר את הצורך של היזם שמגלה שהוא צריך לקבל עזרה.

פעמים רבות התגלית הזאת מופיעה בפני היזם בעקבות משבר, נפילה או תחושת קושי מתמשך שלא מקבל מענה לאורך זמן. היזם בשלב הזה מוכן להודות בפני עצמו: ״אני תותח במה שאני עושה, אבל אני צריך עזרה בלנהל ולפתח את העסק שלי״

הוא יוצא לחפש עזרה ומוצא בדרך כלל שני סוגי עזרה עיקריים: עזרה בתחום התוכן ועזרה בתחום הפיתוח האישי שלו כבעל עסק.

בתחום התוכן – הוא מוצא אנשים שמציעים לו עזרה איך לפתח ולהטמיע שיטות, אסטרטגיות וכלים שיגדילו ויבססו  את קיום העסק. הוא מוצא שפע של תכנים כגון: איך לייצר לידים על בסיס קבוע, איך להמיר את הלידים האלו,  איך למכור להם ולהפוך אותם ללקוחות משלמים, איך להפוך את הלקוחות ללקוחות חוזרים ונלהבים, איך להגדיל רווחיות של העסק, איך לבסס את העסק ולחסן אותו מפני משברים  ועוד ועוד. כל התכנים הללו מובילים אותו לחתור ולשפר את ״השורה התחתונה״ – איך להביא הרבה יותר כסף הביתה באופן קבוע וצפוי.

בתחום הפיתוח האישי – אך היזם מגלה שתחום התוכן ,ככל שהוא חשוב, לא נותן מענה שורשי ויסודי לאתגרים שלו. המון פעמים הוא מאמץ אסטרטגיות או כלים שנראים מבטיחים מאוד בהתחלה ונוחל אכזבה מרבה מהיישום שלהם. הוא מבין שהתוכן כשלעצמו לא מספיק. הוא צריך עוד משהו. הוא צריך לפתח את עצמו כבעל עסק. וזה אומר להיות מסוגל  לנהל את הזמן, האנרגיה והפוקוס שלו באופן מיטבי, לשמור על מוטיבציה גבוהה ופרואקטיביות לאורך זמן. לאמץ כישורים ויכולות להתמודד עם לחצים, משברים וכשלונות שתמיד מגיעים מתי שהוא. ולשלב את העיסוק התובעני של בניית עסק יציב לאורך זמן עם חיים טובים ומאוזנים בשאר המישורים.

אם עברת את המסלול הזה  וזיהית את שני סוגי העזרה בטח שאלת את עצמך: אז מה עושים? איזה סוג עזרה הכי מתאים עבורי? חשוב לדעת מה לעשות אבל זה לא מספיק צריך גם להיות מוכשר, מסוגל ואנרגטי כדי להוציא את הדברים לפעול.

מצד שני לפתח מוטיבציה אנרגיה, ויכולות ולא נתב אותם לכיוון אפקטיבי יכול להיות ביזבוז משאבים נורא שגם יוביל בסוף לכישלון.

כאן נכנס לתמונה מנטורינג עסקי / אימון עסקי

מנטור לעסקים, נעים להכיר!

מנטורינג עסקי הוא תהליך של אימון עסקי המשלב תוכן והתפתחות אישית.

אתה צריך לדעת לאן ללכת, איזו אסטרטגיה הכי טובה עבורך על מנת להשיג את התוצאות שלך אבל אתה גם צריך להפוך לאדם שמסוגל להיות שם, להחזיק את זה ולאמץ כישורים, אופי ויכולות לקחת את זה משם הלאה וזהו תפקידו של המנטור העסקי שביחד תעברו תהליך של אימון עסקי.

מנטור עסקי, כי הרי אף פעם לא תרצה לעצור במקום. וכדי לעשות את השילוב הזה אתה צריך מרכיב נוסף וקריטי שיהפוך את החיבור הזה לסינרגטי כך שאחד ועוד אחד יתן לך שלוש.

מנטור עסקי, כי אתה צריך אדם. שעשה את זה בעצמו, שיכול להוות עבורך השראה, שיכול לתת לך את הידע שלו ברוחב ובנדיבות אבל שגם יהיה מסוגל לעמוד לצידך, לתת לך כתף ויד ולצלוח איתך יחד את המכשולים האדירים בדרך.

זהו מנטור עסקי / מאמן עסקי

אימון עסקי - מנטור עסקי
מאמן עסקי מנו בן הרוש - האימון העסקי לקדם את העסק

מאמן עסקי: מי צריך מנטורינג עסקי?

אחרי שראיתי, ליוותי וייעצתי ליותר מ250 עסקים בתהליכים קצרים ומרוכבים בכל שלל השלבים של הפיתוח העסקי אני יכול להגיד לך בוודאות.

אין בעל עסק שלא צריך מאמן עסקי / מנטור עסקי

אין בעל עסק שלא יוכל להקפיץ את התנהלות העסק שלו ואת עצמו לשלב גבוה יותר בעזרת מנטורינג עסקי. הקשר בין אימון עסקי בעזרת מאמן עסקי לקדם את העסק, הוא קשר עמוק ומבוסס שכן אין בעל עסק שאינו זקוק להכוונה ולכן המאמן העסקי הוא הפתרון האולטימטיבי. 

מנטור עסקי בשירות בעלי עסקים בתחילת הדרך

השלבים הראשונים בעסק מאתגרים מאוד. בצד התוכן עולות שאלות: כגון מאיפה יבואו הלקוחות הראשונים, איך למכור להם , איך להתאים להם את המוצר הנכון, איך לגרום להם לעבור חוויה משמעותית שבעקבותיה הם ירצו לחזור שוב ושוב ולהביא איתם לעסק לקוחות נוספים ולכן אתם זקוקים לשירותי ייעוץ עסקי.

בצד ההתפתחות האישית שלך וגם של עסק יש צורך לדעת להתמקד, להתגבר על ״מחלות הילדות״ של העסק שלכם, להיות מסגול לספוג את הנפילות והכישלונות הראשונים ולהמשיך הלאה. להרים את הראש קדימה ולמשוך חזק. מנטור עסקי עם ניסיון מוכח יכול לעזור לצלוח את מכשולים אלו.

ייעוץ עסקי גם עבור בעלי עסקים מתקדמים

עסק שקיים כמה שנים כבר הגיע להישג משמעותי מעצם העובדה שהוא קיים. 80% מהעסקים לא שורדים יותר מחמש שנים. אבל ההישרדות כשלעצמה איננה מטרה צריך לקדם ולבסס את המותג והעסק ולכן אימון עסקי הוא הפרקטיקה שתשנה את כל ההתנהלות בעסק. 

מבחינת תכנים צריך לדעת איך לבנות מערכות שיטתיות שמייצרות הכנסות לעסק באופן קבוע ויציב, בשלבים האלו בעל העסק מגלה שלא מספיק להכניס כסף צריך גם להרוויח מספיק כדי למשוך כסף הביתה באופן יציב. 

מבחינה התפתחותית בעל העסק מגלה שהוא צריך לאמץ כישורים, יכולות ומסוגלות בתחומי ליבה עסקיים: שיווק, מכירות, בניית מוצרים, תפעול ושירות לקוחות. תחומים  שהוא לא למד קודם והם פחות אינטואיטיביים עבורו. זה הזמן של פריצות דרך ראשונות מהמוכר והידוע למחוזות חדשים ומרגשים וכאן מאמן עסקי טוב ייקח את המושכות.

ייעוץ עסקי עבור בעל עסק מבוסס בעולם העסקים

אתה קם בבוקר ואתה מבין שהעסק שלך קיים ועומד, שאלת ההישרדות לא רלוונטית עבורך יותר. אבל אתה מגלה שהכל תלוי בך שאם אתה לא נמצא, אין עסק בעצם. בעולם העסקים זו תגלית משמחת מצד אחד אבל גם מאוד מלחיצה. מה יקרה אם תהיה חולה כמה ימים? ומה יקרה לעסק אם תצא לכמה ימי חופש? 

מבחינת פיתוח העסק אתה צריך ללמוד איך למנף את הפעילות, להעביר דברים הלאה, להכניס אנשים נוספים למעגל אספקת השירות שלך ללקוח, אתה צריך לדעת איך לגייס אותם איך לתגמל אותם, איך לשמר אותם וגם איך להחליף אותם. אבל גם כאן זה לא מספיק. 

מבחינה התפתחותית הגעת לשלב שאתה מנהל. אתה צריך להפוך למנהל. זה הצ׳אנס האמיתי שלך לבנות עסק שלא יהיה תלוי רק בך אלא יוכל לעבוד גם בלעדיך.

המנטור העסקי בשירות בעלי עסקים ״מקצוענים״

העסק כבר רץ. מתקתק. הגעת ליעד? אתה שואל את עצמך אז זהו? הגעתי לסוף הדרך? כבר אין לי לאן לקחת את הביזנס שלי קדימה. כל עוד לא הגעת לשלב הזה, היית באינטנסיביות גדולה. דחפת, כיבית שריפות, פרצת למחוזות חדשים, התגברת על מפלצות בדרך. היה נדמה לך שתמיד תישאר ככה.  אם אתה לא שם ואתה קורא את זה עכשיו, אתה עלול לחשוב שזה דמיוני. 

אבל יום בהיר אחד זה קורה ואז מה הלאה? מבחינת תוכן אתה צריך לדעת מה לעשות הלאה עם העסק, להמשיך לתחזק אותו ככה, ורק לעשות לו אופטימיזציות קטנות פה ושם, אולי להשביח אותו? אולי למכור אותו ולעשות אקזיט? ברכותי! מגיע לך את כל הברכות אתה השלמת את המעגל הההתפחותי וחזר  לקנן בך חיידק היזמות. כי אתה היית יזם ותישאר יזם לנצח.

העזרה של מנטור עסקי שמאמין בך יקח אותך לרמה הבאה שלך כיזם. הרמה של הלייף סטייל של יזם סדרתיים.

ייעוץ עסקי בעולם העסקים על ידי מאמן עסקי - מנו בן הרוש
ייעוץ עסקי בעולם העסקים על ידי מאמן עסקי - מנו בן הרוש

זקוק למנטור עסקי? השאר פרטים ונחזור אליך עם הצעה