איך מיליארדר מתמחר את השירות שלו

 

זוכר שכתבתי כאן בבלוג על התובנה של גלן סטרנס, ״המיליארדר בתחפושת”? הטענה שלפיה הוא יצא לבסס את המהלך הראשון שלו לקראת הקמת עסק של מיליון דולר תוך 90 יום?

One man’s trash is another man’s treasure

לא זוכר?!

תוכל לקרוא את החלק הראשון כאן 

ואת החלק השני כאן 

לקביעת פגישה אישית איתי

פרימיום

הוא יישם את זה באופן מאוד מעניין ו״טלוויזיוני״ כשיצא לחפש צמיגים משומשים של משאיות וטרקטורים שזרוקים במזבלות. הוא גילה שיש לכך ביקוש בקרב בעלי כלים כבדים, שרוצים לחסוך עלויות תחזוקה של הכלים הללו.

אז מה זה נוגע לי, אתה שואל את עצמך? האם אני ממליץ לך לצאת עכשיו ולחפש צמיגים במזבלות?!

לא, לא אמליץ לך להתחיל להסתובב במזבלות ולחפש צמיגים של משאיות. למרות שגלן מצליח תוך כמה ימים לאתר שם 4 צמיגים במצב לא רע, אותם הוא מוכר ב-3000 דולר!! כך הוא משיג בבת אחת את היעד שהציב לעצמו לכסות את עלויות המחייה שלו למשך 90 ימים.

לא. אין צורך שתסתובב במזבלות. אבל אתה יכול ליישם את זה באופן מושלם אם תקשיב למה שאומר לך תכף.

שאלה שחוזרת על עצמה שוב ושוב בקרב היזמים שאני מלווה: בכמה לתמחר את השירות שלי?

לא פעם אני עומד משתומם מול יזם שיודע להביא ערך גבוה ללקוחות שלו שמתמחר את השירות שלו נמוך. לפעמים נמוך מאוד. ולפעמים אני נדהם ממש כשאני רואה שאת הערך הכי גבוה הוא נותן בחינם בכלל.

אני שואל את היזם הזה: למה אתה מתמחר כל כך נמוך? והתשובה שלו היא בדרך כלל: “כי קל לי לעשות את זה!, זה לא ממש קשה לי אז מה פתאום שאני אקח על זה כסף?״

אתה מבין את הבעיה? איפשהו בראש יש לנו התניה תרבותית, כנראה מהתקופה שהיינו עבדים במצרים לפרעה, שאתה זכאי לקבל תגמול גבוה רק אם אתה ״עובד קשה״  אז אם אתה לא מתאמץ, אם אתה לא מסיים את העבודה שלך מתנשף, מיוזע וסחוט גמור אתה לא ראוי לקבל תגמול.

אבל זה לא מה שהלקוחות שלך רוצים!!

ללקוחות שלך בכלל לא אכפת ממך כבעל העסק. לא אכפת להם אם אתה מזיע ושם דיאודורנט, או לא מתקלח שבועיים אחרי שעבדת עבורם. הם בכלל לא מחפשים שתעבוד עבורם.

הם פשוט רוצים תוצאות וכמה שיותר מהירות וודאיות!

ועל זה הם משלמים!

כשאתה נותן ערך גבוה, במהירות, בקלות בזרימה וללא מאמץ אתה בעצם מגדיר את עצמך כמומחה! כי זה מה שמומחה יודע לעשות. להעיף מבט, לאבחן במהירות ולדעת לתת את הפתרון הכי טוב והכי אפקטיבי שיחסוך זמן, כסף אנרגיה ושברון לב. 

ולמומחים משלמים הכי הרבה!

לא ככה אתה מתנהג כשאתה מחפש מומחה לבעיה כואבת שיש לך?

אז הנה הכלל שלי לאיך ובכמה לתמחר את השירות שלך?

בחר את הדבר הזה שכולם מבקשים ממך לתת להם ואתה יודע לעשות אותו בקלילות, בזרימה, בחן, בפשטות ותמיד סוחט מהלקוחות שלך קריאת ״וואו איך אתה עושה את זה״. תארוז את הדבר הזה כשירות פרימיום ייחודי, V.I.P, ותן לו ערך הכי גבוה שאתה מכיר בשוק שלך!

עכשיו מיתגת את עצמך כמומחה וקבעת סטנדרט לכל המוצרים האחרים שלך.

ובטוח שעל הדרך – היעלת מחירים, הרווחת הכי הרבה וגם זרקת לפח את הפרדיגמה ההרסנית ביותר שלך כבעל עסק, שסינדלה אותך לבקש כסף כי אתה ״עובד קשה״

עם מי בא לך לשתף את הפוסט?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Print

לקביעת פגישה אישית איתי

פרימיום

אולי יעניין אותך לקרוא גם

סטודנט בן 26 שמרוויח 101,000 ש"ח לחודש

סטודנט בן 26 שמרוויח 101,000 ש”ח לחודש

חבריו הסטודנטים רצים בין עבודות סטודנטיאליות מזדמנות מלצרות בבית קפה, עבודת שמירה או שליחויות. חבריו מגרדים כמה אלפי ש”ח בודדים בחודש ומתקמצנים לקונות הפוך בכוס

קרא עוד»
למה אני שונא את בלייק פריידי?

למה אני שונא את בלייק פריידי?

אני מתעב את הבלאק פריידיי הזה! למה בעלי עסקים צריכים לשנוא את היום הזה לפחות כמוני בשנים האחרונות העולם המערבי וגם אנחנו בישראל נכנסנולאטראף משוגע

קרא עוד»