Breaking News
Home / יילוסטון / המסע ליילוסטון בקראוון

המסע ליילוסטון בקראוון

יצאנו ביום א' לכיוון היילוסטון

הגענו לעיירה הנמצאת בכניסה המערבית ליילוסטון ונושאת שם פיוטי ומיסתורי – West Yellowstone

מכאן ואילך אנחנו נזקקים לחניונים מוסדרים אליהם אנחנו מגיעים עם הקראוון ולנים שם בלילה. מרגע שהתקרבנו לפארק החלו להופיע בכל מקום אזהרות מפני דובים! קיבלנו אזהרות לא להשאיר שאריות אוכל בחוץ ולדאוג לא להשאיר אחרינו אשפה כדי שהדובים לא יתקרבו.

בעיה!

??אנחנו ישראלים – נכון ?? שילמנו כסף – נכון?? אנחנו רוצים לראות דובים – נכון??

אז למה לא להשאיר אוכל בכוונה ולראות את הדובים??

לא הולך טוב עם ההגיון הישראלי שטמון בנו ובכל זאת החלטנו להיות ממושמעים הפעם ולא לעבור על עוד חוק פדראלי כאן.

ביום ב' נכנסנו לפארק

מדהים!!!!

מדובר בפארק שהוא כולו שמורת טבע ומשתרע על פני שטח גדול יותר ממדינת ישראל! ( ולקוראי הבלוג הימנים – כן ! כולל יהודה ושומרון!!).

המקום מדהים ביופיו יש בו הרים מושלגים ( ביולי!!) אגמים נהרות, יערות, חיות קטנות וגדולות, מליוני מטיילים ובכל זאת אתה מרגיש די לבד. למרות שהמקום מתוייר ומהווה אחד האטרקציות העולמיות, משמעת המטיילים מדהימה ואתה לא רואה בדל של נייר או שארית של פחית בשום מקום

לתמצת בשני מילים – הרגשה של גן עדן!

טוב – אורית ואני לא בדיוק היינו אדם וחווה כיוון שהיינו לבושים, די פחדנו מנחשים, כמו כן היינו מטופלים בחמישה ילדים שאפילו אדם הראשון לא טרח לחתל ולהאכיל אבל יכולנו להרגיש כמו קין כיוון שנענו ונדנו ממקום למקום ברחבי הפארק…

היילוסטון מפורסם בזכות תופעות טבע גיאולוגיות יחודיות שקיימות בו: גייזרים שמתפרצים מהאדמה, נביעות של מעיינות רותחים ומבעבעים, פעילות וולקנית ועוד. הפארק הוא כעין חלון שפערו באדמה ושדרכו ניתן להסתכל למעבי האדמה ולראות כמה פעילות רוחשת יש בקירבה.

בין יום טיול למשנהו נכנסו לחניונים שונים ברחבי הפארק בישלנו ארוחות ערב חמות ועשירות והתחלנו להנות מהשהייה בטבע.

השבוע עבר מהר ואת השבת בילינו על גדות אגם ג'קסון בפארק  המדהים גראנד טיטון.

בערב שבת שכרנו סירה על מנת לשוט ברחבי האגם היפיפיה. שכרנו סירת מנוע קטנה ושאלתי מספר פעמים האם יש צורך בידע מוקדם בהשטת סירות כי כל הידע שלי מישראל מסתכם בסירות נייר שהשטנו על גדות נחל הקישון בחיפה. אמרו לי לא – זה מאוד קל אין צורך בשום ניסיון.

האמנתי להם.

קיבלנו סירה קטנה ונחמדה לבשנו חליפות הצלה ועלינו על הסירה. איש נחמד מחברת ההשכרה הדריך אותי כיצד להפעיל ואחרי חמש דקות אישר לי לצאת לדרך.

בד"כ הכישורים המוטוריים שלי לא רעים – (זוכרים אני נוהג על קראוון בגודל משאית!) אבל כנראה בכל זאת היה חסר משהו. הפעלתי את המנוע ופשוט עפנו לצד השני של המזח! המנוע פירפר ונהם ולא הצלחתי להשתלט עליו ועד שלא קפץ למים בחור אחד והצליח להשתלט על המנוע לא השתלטנו על הבעיה ( איפה לעזאזל אלעד סומר כשצריך אותו!!).

האיש בדק את המנוע ואת המדחף ואמר : "זה נשבר! הרגשתי לא נעים והייתי בטוח: זהו, הולכים לחייב אותי 1000$ על המנוע . ואמרתי" I'm sorry" האמריקאים אומרים את זה על כל שטות. אני באמת הצטערתי. נשבר המדחף של הסירה.

קוראי הישראלים – הפתעה ! 

אתם לא מאמינים בי אבל הבחור אמר : לא משנה sir (הם לא מפסיקים לכבד אותי גם כשאני נטל כלכלי מוכח!) ונתן לי סירה חדשה בצד השני של המזח שם גם אני לא אשלתט על המנוע יהיה לי אגם שלם  לעוףע ליו לפני שאגיע לגדה השניה ( מדובר על אגם פי 3 מהכינרת לשם ההשוואה). הצעתי לו לעשות איתו סיבוב קטן לפני כן לבד כדי שבכל זאת אלמד משהו. המבט המבועת בעיניו הספיק לי כדי להבין שהוא אולי נותן שירות טוב אבל אחרי מה שהוא ראה הוא מעדיף מקסימום להיות חבר איתי בפייסבוק..

קיבלנו סירה חדשה, השיטה שם היתה יותר קלה לתיפעול ויצאנו להפלגה – אחרי שהרסתי סירה אחת, בשניה דווקא הסתדרתי והיה לא רע. אפילו הרשתי לבנים החפרנים שלי לנהוג בסירה אחרי שהסתדרתי איתה בעצמי. ככה זה אני לומד מהר והופך מהורס סירות למורה לנהיגה על סירות מנוע. אין ספק, אני מספיק הרבה בטיול הזה.

 

About מנו

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>