Breaking News
Home / ניו יורק / דרכון אמריקאי וניו יורק מלמטה

דרכון אמריקאי וניו יורק מלמטה

נחתנו בשלום בניו יורק.

הטיסה היתה טיסת לילה ארוכה ומתישה. האוכל היה על הפנים ( נראה לי שנבקש פיצוי  מדלתה… אולי נקבל עוד טיסה?) 

בסוף נחתנו היישר לביקורת הגבולות בשדה JFK.

אורית,כידוע, מחזיקה בדרכון אמריקאי ,ובמשך שנים מתנשאת עלי ואומרת שכשנגיע לביקור בארה"ב היא תעבור את ביקורת הגבולות במסלול של האזרחים, בעוד אני אצטופף  עם המוני הישאלים והזרים המיוזעים בתור של הזרים.

ובכן כשהגענו סוף סוף להצדיק את סיבת החזקת הדרכון האמריקאי של אורית, היא גילתה שאם היא לא רוצה לפצל את משפחתנו הקטנה כרגע היא צריכה לעמוד איתי ועם עוד חבורת ישראלים מצודדת למראה בתור של הזרים. חוץ מזה הכסף של הטיול וכרטיסי האשראי היו אצלי ! אני מבין משהו בדרכים לליבה של רעייתי…

כל כך חבל שנרטיב עליונות המוצא האמריקאי על פני הישראלי מתמוסס לו בדקות ספורות. עכשיו אורית צריכה לחפש הסברים אחרים בשביל מה להחזיק דרכון נוסף.

שוטר הגבולות קיבל את הדרכונים ושאל אותנו האם אנחנו נשואים? ענינו שכן ביחד (בראש עברו מהר תרחישים מבעיטים מימי אברהם אבינו שאמר על שרה שהיא אחותו כשנכנס למצרים. רשמתי לעצמי מיד ששוב יש בעיה מסויימת עם זיכרון היסטורי כל כך ארוך של המוצא היהודי שלי)

שוטר הגבולות הסתכל עלי ואמר: "לא, כי חשבתי שאתם אבא ובת …"

חייכתי בידידות כלפי חוץ העיקר שיעביר כבר בלב אמרתי: "חכה, חכה תגיע לתל אביב עם אחותך הצולעת…"

הגענו להרייט, שקיבלה אותנו לביתה היפה בשמחה רבה ובלבביות חמה. 

לאחר ארוחת בקר אמריקאית קלה ( סיימון+ בייגל+ קרם צי'ז) תיכננו כיצד לנצל את היום. יש לנו כמה סידורים הכרחיים בעיר (לטפל בטלפון הנייד ולהשמיש אותו לשיחות).

חיפשנו כיצד להעביר כמה שעות במנהטן ולחזור מוקדם- בכל זאת אנחנו די עייפים  מהטיסה

ההצעה שהתקבלה: לסייר בעיר עם אוטובוס תיירים בן שתי קומות  ופתוח ממנו אפשר לראות את כל העיר – מלמטה.

הגענו ברכבת למנהאטן , קנינו כרטיסים ועלינו על האוטובוס.

הרעיון (שלי אגב..) התגלה כמבריק. בסיור של כשעתיים הספקנו לראות את כל החלק הצפוני של מנהטן, שכולל את ברודוואי, סיור מסביב לסנטרל פארק, אוניברסיטת קולמביה, רובע הארלם, השדרה החמישית , המוזיאונים הגדולים ועוד.

החוויה המשמעותית מסיור זה היא שניו יורק היא עיר מרתקת מבחינה אדריכלית! מבנים מתקופות שונות ובסגנונות שונים זה מזה דרים בכפיפה אחת, ובסדר מופתי.העיר רוחשת תנועה כמו נחיל דבורים בכוורת ענקית אבל איכשהו כל אחד מוצא מקום ונתיב תנועה וכל הבלאגן הזה מאורגן באופן מפליא. 

לאחר ביקור הבזק הזה שבנו עייפים עוד יותר אך מרוצים לבסיס האם אצל הרייט 

משם יצאנו לסיים את היום בארוחה טובה במסעדת "קולך" ברובע רוזלין 

ככה זה אצל האמריקאים "קולך" זה מסעדה שמכינים בה אוכל ולא אירגון פמינסטי דתי ששם לו למטרה לקעקע את מעט את זכויותיהם של גברים מסכנים!

הם יודעים לחיות!

About מנו

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>